Producenci
Rodzaje oświetlenia w mieszkaniu

Rodzaje oświetlenia


Oświetlenie w domu odgrywa bardzo dużą role. Potrzebujemy go do pracy, nauki, relaksu wprawia nas w nastrój. Dlatego tak ważne jest zaplanowanie oświetlenia we własnym domu żeby czuć się dobrze i bezpiecznie.
Oświetlenie ogólne ma nam oświetlać równomiernie pomieszczenie oraz zastąpić funkcję słońca po zmierzchu. Jest to zazwyczaj centralny punkt na suficie. Wybranie oprawy dającej światło na sufit, w górę powoduje odbicie światła od sufitu co optycznie powiększa pomieszczenie. Światło rzucane w dół czyli na podłogę powoduje grę cieni. Dlatego wybór oświetlenia górnego jest bardzo ważne. Oświetlenie górne ma za zadanie dać jednolite światło w całym pomieszczeniu.
Oświetlenie kierunkowe (punktowe) to rodzaj oświetlenia które ma za zadanie rzucać światło dokładnie tam gdzie jest ono potrzebne. Do czytania (lampka przy łóżku, podłogowa lampa przy fotelu), malowania się przed lustrem, do oglądania telewizji. To rodzaj oświetlenia, które w szczególny sposób ma za zadanie zadbać o twoje oczy.
Oświetlenie dekoracyjne ma za zadanie budować nastrój, podkreślić walory wizualne twojego domu, pozwala na zabawę światłem oraz fakturami lamp nadając charakteru. Podświetlenie obrazu, wnęk w ścianach, ukryte listwy ledowe w pęknięciach sufitu, ścian, czy podłogi itp.
Mieszkanie można również oświetlać w trzech płaszczyznach. Górna, czyli sufit i jego okolice, można również rozświetlić lampą stojącą ze światłem rzucanym w górę.  Środkowa, czyli kinkiety na ścianach, lampa wisząca nad stołem, lampy podłogowe, lampki nocne. Dolne, czyli światła zlokalizowane przy podłodze bądź rzucające światło wprost na podłogę.

Gdzie i jakie oświetlenie zainstalować?

Salon
Jest częścią domu w której warto połączyć oświetlenie ogólne z miejscowym, ponieważ salon łączy kilka funkcji. To akurat w tym miejscu spędzamy najwięcej czasu z rodziną, spotykamy się ze znajomymi. Równie dobrze salon bardzo często jest wybierany do relaksu, miejsca odpoczynku: czytamy książki, oglądamy telewizję. W tym przypadku nasza strona Lampunie.pl oferuje oświetlenie górne oraz podłogowe. 


Kuchnia
Podobniej jak do salonu, najlepiej połączyć oświetlenie ogólne z miejscowym. Jest miejscem sporządzania posiłków dlatego oświetlenie jest równie ważne. W tym przypadku pomocna może okazać się listwa oświetleniowa zamontowana na szafkach wiszących bądź jej okolicy.
 

Łazienka
Tu bardzo ważne jest światło równomierne, które nie będzie powodowało cieni oświetli całą łazienkę i pozwoli swobodnie przeglądać się w lustrze.  Taki efekt możemy uzyskać montując kinkiety bądź plafony z obu stron lustra.


Korytarz
Do oświetlenia przestrzeni w korytarzu można wykorzystać listwy, plafony bądź kinkiety. Oświetlenie w korytarzu ma nie tylko za zadanie oświetlić nam drogę ale także dać nam swobodę oraz bezpieczeństwo.


Pokój dziecka
Pokoje dzieci powinniśmy wyposażyć w oświetlenie, które świeci całą noc i zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa. Barwa światła powinna być ciepła i nie zbyt intensywna. W tym przypadku zastosowanie znajdują kinkiety zamontowane przy łóżeczku dziecka oraz lampki noce postawione na komodzie. W pokoju nastolatka nie możemy zapomnieć o lampce na biurko.


Sypialnia
Największą rolę światła w sypialni odgrywa oświetlenie dekoracyjne. W tym przypadku gdy lubimy np. czytać w łóżku, najwygodniej będzie umieścić tam lampkę nocną, kinkiet ewentualnie lampę podłogową.


Zapraszamy do zapoznania się z ofertami naszych producentów na stronie lampunie.pl. Zapewnimy doradztwo oraz fachową obsługę przez naszych pracowników strony internetowej lampunie.pl. lampunie.pl posiada szeroką ofertę lamp znanych producentów. Tylko u nas na stronie Lampunie.pl znajdziesz lampy najlepszej jakości. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl