Producenci
Barwa światła LED - ciepła, neutralna czy zimna?

Barwa światła LED


Oświetlenie LED jest coraz częściej i bardziej chętniej wybierane przez konsumentów. Diody Led okazały się oszczędnym źródłem światła, które pozwala na kompleksowe oświetlenie pomieszczeń prywatnych i przestrzeni publicznej. W przypadku tradycyjnego oświetlenia producenci nie pozostawiali konsumentom zbyt dużego wyboru w kwestii barwy światła. Oświetlenie LED pozwala nam wybierać pomiędzy barwą ciepłą, zimną oraz neutralną. Aby czuć się dobrze we własnym domu z oświetleniem LED warto zwrócić uwagę na barwę światła oraz jej moc.O ile w przypadku najzwyklejszych żarówek nie było to dużym problemem, o tyle przy nowoczesnych źródłach światła wybór jest ogromny. Jakie oświetlenie LED wybrać do wnętrza: ciepłe czy zimne? Jeżeli nie jesteśmy pewni swojego wyboru najlepiej wybrać neutralną barwę światła LED. Światło neutralne stoi na pograniczu barwy zimnej i ciepłej. Jest ono bardziej zbliżone do barwy zimnej jednak z delikatnie ciepławą poświatą.

Jaką barwę wybrać do danego pomieszczenia?

Barwa ciepła daje spokój, relaks, nastrój, odpoczynek oraz miłą atmosferę dlatego warto takie oświetlenie zainstalować w pokoju dziennym, sypialni, przedpokoju, korytarzu.
Barwa neutralna daje efekt czystości, nowoczesności oraz sprzyja skupieniu się dlatego takie oświetlenie idealnie nadaje się do kuchni, łazienki, biura, sklepu, galerii handlowej.
Barwa zimna idealnie oddaje światło dzienne, pobudza do działania, nadaje się do magazynów, hal produkcyjnych, centrów handlowych, modernistyczne wnętrza

 

Czemu sprzyja dana barwa światła: 

  • Barwa ciepła (2700-3200K) - spokój, relaks, odpoczynek, miła atmosfera, harmonia. 
  • Barwa neutralna (3300-4500K) - efekt czystości, nowoczesność, do nauki i czytania. 
  • Barwa zimna (4600-6500K) - jasne światło, dynamika, koncentracja, światło dzienne zimne. 


Oprócz uspokajania lub pobudzania naszych organizmów, barwa światła ma również wpływ na to, jak odbieramy kolory przedmiotów z naszego otoczenia. Operując barwą światła, wpływamy w określony sposób na charakter wnętrza danego pomieszczenia. Przestrzenie oświetlone ciepłym światłem będą odbierane jako bardziej przytulne, z kolei zimniejsze barwy w pokoju uwypuklają poczucie przestrzeni oraz wzmagają w nas koncentrację.
Ciepła biel sprawia, że ciepłe kolory są bardziej uwydatnione, z kolei zimne zostają stonowane. Odwrotnie jest w przypadku światła zimnego, w którym kolory ciepłe słabną, natomiast zimne są wzmacniane.
Barwa wpływa również na postrzeganie ludzkich postaci. Ciepłe światło sprawia, że ludzka skóra wygląda naturalnie, w chłodnym nasze ciała prezentują się blado i nieco sztucznie. Jednak im światło cieplejsze, tym lepiej będzie wpływać na kontakty międzyludzkie.


Na naszej stronie Lampunie.pl można odnaleźć oświetlenie o ciepłej barwie, neutralnej oraz zimnej.

 


Oświetlenie na Lampunie.pl o ciepłej barwie: CANDELLUX KINKIET MOON 91-28075. Temperatura barwowa: 2700K. Oświetlenie na Lampunie.pl o neutralnej barwie: oświetlenie, NOWODVORSKI KINKIET FRASER M LED 6944. Temperatura barwowa: 4000K. 
 
Oświetlenie na Lampunie.pl o barwie zimnej: oświetlenie marki CANDELLUX KINKIET QUASAR 20-32560 . Temperatura barwowa: 6200-6500KNa naszej stronie Lampunie.pl w ofercie można znaleźć wiele ciekawych oświetleń LED z wykorzystaniem przeróżnej barwy światła od ciepłej, neutralnej po zimną. Pracownicy Lampunie.pl pomagają naszym klientom dobrać odpowiednie oświetlenie oraz barwę. Lampunie.pl zadbają również o to by zamówiony towar został odpowiednio zabezpieczony przed wysyłką. Lampunie.pl pomoże Państwu otrzymać światło w danym pomieszczeniu, przy którym możecie się zrelaksować i przy którym jesteście wydajni i zmotywowani. Zapewniamy fachową obsługę na naszej stronie internetowej Lampunie.pl
Lampunie.pl zadbają o twój komfort i bezpieczeństwo. Zapraszamy do zakupów!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl