Producenci
Zakup oświetlenia - na co zwrócić uwagę?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie oświetlenia do domu.

Przede wszystkim na samym początku wybierając oświetlenie do domu musimy zwrócić uwagę na to, w którym pomieszczeniu będzie ono instalowane. Wybór oświetlenia także powinien zależeć od zasobności portfela oraz stylu danego pomieszczenia. Wiadomo że inne oświetlenie zamontujemy w sypialni, inne w kuchni a jeszcze inne wybierzemy do salonu czy do pokoju dziecka.
Wybierając lampy musimy zwrócić uwagę na jakość, bo dzięki niej będziemy mieli pewność że dana lampa jest trwała i będzie nam służyć przez lata. Zwróćmy także uwagę na kształt danego klosza, szeroki klosz sprawi że lampa będzie dawała rozproszone światło natomiast wąski klosz da nam światło punktowe. Właściwe rozmieszczenie punktów świetlnych w domu jest ważne, ponieważ światło powinno docierać do każdego zakamarka domu. Kolejnym ważnym aspektem jest dobrze dobrany rodzaj oświetlenia, bowiem nie wszystkie jego typy nadają się do poszczególnych pomieszczeń np. świetlówka nie powinna być używana w takich wnętrzach, w których dość często używa się włącznika, ponieważ potęguje to zużycie prądu oraz zmniejszenia żywotność żarówki. Wybierając żarówkę należy także zwrócić uwagę na rodzaj trzonka który powinien być dopasowany do oprawy. Standardowe oprawy to E14, E17, E26, E27, E40. Trzonek E27 jest uniwersalny, można go używać do większości lamp, gwinty E17 i E26 przeznaczone są dla małych żarówek o niskim napięciu zasilania, a dla źródeł o większych mocach najlepiej wybrać E40. Gwint E14 jest przeznaczony dla żarówek kulkowych i świecowych. Zwróćmy także na strumień świetlny. Strumień świetlny jest parametrem, który oznacza ilość światła wyemitowanego przez żarówkę,  podawany jest on w lumenach (lm). Barwa światła to też istotny aspekt w doborze oświetlenia. Barwa światła jest określana w Kelwinach. Im wyższa wartość wyrażona w kelwinach tym światło będzie bielsze. Jeżeli potrzebujemy światła o barwie bardziej żółtawej, ciepłej najlepiej wybrać od 2700 K do 3000 K, w przypadku gdy chcemy oświetlić np. przedpokój tu bardziej będzie przydatna barwa zimna, światło zbliżone do dziennego wtedy najlepiej wybrać od 6000 K. Innymi parametrami, którymi warto się kierować zanim kupimy oświetlenie do domu , to temperatura działania oraz czas nagrzewania.
Zanim zakupimy wybrany rodzaj oświetlenia warto zapoznać się z jego podstawowymi parametrami. Jeżeli nie jesteśmy pewni swojego wyboru, dobrze jest poradzić się sprzedawcy, który podpowie gdzie i jakie oświetlenie możemy zamontować.

Pracownicy naszego sklepu internetowego Lampunie.pl pomogą w doborze odpowiedniego oświetlenia do danego pomieszczenia, dobiorą odpowiednią barwę oraz pomogą z wyborem lampy. Na naszej stronie Lampunie.pl posiadamy produkty wiodących producentów co się wiąże z najlepszą jakością naszych produktów. Chcielibyśmy, aby korzystając z bogactw naszej oferty lamp znaleźli Państwo oświetlenie pasujące do Waszego wnętrza.
Pracownicy strony internetowej Lampunie.pl pomogą Państwu otrzymać światło, przy którym można się zrelaksować i przy którym jest się  wydajnym oraz zmotywowanym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl