Producenci
Oświetlenie szafy i garderoby jako element dekoracyjny.

Oświetlenie szafy/garderoby jako element dekoracyjny.

Żeby wygodnie przeglądać ubrania w szafie warto zainstalować do niej oświetlenie. Umożliwi nam to szybsze odnajdywanie poszczególnych ubrań oraz zachowamy ład i porządek, ale także uatrakcyjni to nasze wnętrze domu.
Zaletą takiego oświetlenia jest także to że rano nie będziemy musieli włączać górnego oświetlenia które może budzić domowników. Najlepiej zainstalować takie oświetlenie które włącza się po otworzeniu szafy.

Taśma LED w szafie/ garderobie.
Takie rozwiązanie jest najwygodniejsze, daje nam ono wiele możliwości zainstalowania takiego oświetlenia. Gdy mamy szafę na zamówienie daje nam to wiele możliwości zainstalowania we wnękach, półkach. Dzięki taśmą LED mamy nieograniczone możliwości montażu nawet w gotowej już szafie, możemy zainstalować takie oświetlenie na górnej ściance lub ściankach bocznych szafy ewentualnie na półkach. Zależy to od pomysłowości oraz oczekiwań. Taki sposób oświetlenia szafy/ garderoby jest bardzo estetyczny i efektowny.
Równie dobrze możemy taśmę LED zainstalować na drążku, podświetlić szafę instalując taśmę LED pod szafą która uatrakcyjni wnętrze domu.
Zainstalowanie światła w meblach znacznie podniesie ich rolę użytkowania, właściwie dobrane i odpowiednie rozmieszczenie źródeł światła podkreślą walory estetyczne mebli np. zwrócą uwagę na niewidoczne w pełnym świetle detale, zakamarki szafy/garderoby. Delikatny strumień światła który by podświetlał przeszklone półki jest coraz częściej stosowany ze względu na to że w sposób efektywny eksponuje stojące na nich rzeczy.
Wieczorem w poszukiwaniu koszuli nocnej często musimy zapalać światło górne które powoduje rozbudzenie. Delikatne i subtelne światło zainstalowane w środku szafy oraz w środku półek i skierowane jest na ubrania, nie przeszkadza ono innym osobom, a Ciebie nie oślepia, więc się nie rozbudzasz, ale także łatwo odnajdziesz piżamę.

Barwa światła.
Jeżeli zdecydujemy się na ciepłą barwę światła do szafy/garderoby ubrania oświetlone tą barwą nie tylko wyglądają bardzo przyjemnie ale także ciepłe światło „podrasuje” kolory ubrań i tkaniny mogą wyglądać inaczej, a inaczej w na zewnątrz w świetle słonecznym.
Najbardziej poleca się zainstalować barwę światła neutralną bądź zbliżoną do światła dziennego. Barwa dzienna również „podrasuje” barwy tkanin, ale nie bardziej niż robi to światło słoneczne.
Barwa neutralna idealnie nadaje się do eksponowania biżuterii.
Możemy również zainstalować taśmę LED RGB, może taka taśma nie wyeksponuje naszych ubrań, nie będziemy mieli podrasowanych ubrań ale efekt który możemy uzyskać dzięki kolorom może uatrakcyjnić wnętrze.
Barwa światła ma duże znaczenie, naturalna dobrze odwzoruje kolory ubrań, ciepła i zimna mogą stworzyć ciekawy efekt wizualny. Dlatego warto się zastanowić w których miejscach chodzi nam o element dekoracyjny, a w którym o użyteczność.
Za pomocą gry światła w szafa/garderoba może wyglądać bardziej ekskluzywnie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl