Producenci
Energooszczędne oświetlenie - dlaczego warto mieć je w domu?

Dlaczego warto mieć energooszczędne oświetlenie w domu?

Najlepszym energooszczędnym oraz ekologicznym oświetleniem są diody LED. Są onecoraz bardziej popularne oraz możemy stosować je w wersji tradycyjnej, jako dekoracyjne listwy podświetlające np. wnęki czy meble oraz dodatkowe oświetlenie punktowe.
Technologia LED pozwala nam na stworzenie niesamowitego a za razem energooszczędnego oświetlenia w domu. Coraz więcej osób odkrywa że mogą wprowadzić za pomocą właściwego światła ciepło i głębię do każdego pomieszczenia, tworząc odpowiedni nastrój do odpoczynku i dobre warunki do pracy a przy okazji zaoszczędzić na prądzie.
Źródła światła diod LED w porównaniu ze standardowymi żarówkami zużywają nawet do 80% mniej energii elektrycznej, potrzebnej do wytworzenia tej samej ilości światła. Diody LED są także trwalsze i mają o wiele więcej zastosowań, trwałość niektórych produktów to nawet 25 tysięcy godzin. Diody LED to jednak nie tylko imponująca trwałość ale także szeroki kąt rozsyłu światła i także doskonały współczynnik oddawania barw. Dużą zaletą żarówek LED jest także to że nie nagrzewają się.
Jednakże musimy wziąć też pod uwagę ilość punktów świetlnych w domu, kolor ścian, oraz oprawę oświetlenia. Jeżeli pokój jest ciemny to wiadomo że nie zastosujemy jednego punktu świetlnego tylko kilka, warto także zadbać by oprawa była jasna.  Chcąc zaoszczędzić na energii do oświetlenia domu najlepiej zdecydować się na jasne kolory ścian, które nie tylko optycznie powiększą pomieszczenia, ale też lepiej odbijają światło, czyniąc pomieszczenie jaśniejszym.
Zaletą takiego oświetlenia jest także brak uderzenia prądowego czyli gdy w odpalamy starą żarówkę  pobiera ona znacznie większą ilość energii a LED nie pobiera aż tyle. Oznacza to też że częste włączanie żarówek nie tylko zwiększa zużycie prądu ale również skraca życie żarówki. Diody LED nie posiadają tej dolegliwości.
Diody LED są także odporne na uszkodzenia ponieważ nie zawierają kruchych części mechanicznych takich jak żarnik, są także odporne na wilgoć oraz zimno. Bez problemu zniosą wszelkiego rodzaju drgania, wstrząsy bądź upadki.
Bardzo dobrym pomysłem także jest zainstalowanie czujników ruchu, najlepiej zamontować je w miejscach gdzie spędzamy mało czasu np. na przedpokoju, ten sposób również pomaga na oszczędność energii.
Najwięcej możemy oszczędzić energii nie tylko stosując diody LED ale także tworząc punkty oświetleniowe na przykład gdy czytamy książkę siedząc na fotelu w salonie zamiast zapalać górne światło które przeważnie posiada od jednej do kilku żarówek, możemy zainwestować w lampę podłogową która będzie nam świecić punktowo.  Oświetlenie LED także sprzyja zdrowiu bowiem w oświetleniu tym nie występuje promieniowanie UV oraz tzw. „efekt pulsowania światła”. Dzięki czemu oświetlenie z diodami LED jest przyjazne dla oczu, gdyż go nie męczy nawet przy długim przebywaniu w jego świetle. Kolejną zaletą takiego oświetlenia też jest to że jest przyjazne dla środowiska naturalnego a także oświetlenie LED nie zawiera rtęci ani innych metali ciężkich, a także żadnych szkodliwych substancji. Nie ma więc potrzeby jego utylizacji.

Dlaczego więc warto wprowadzić LEDY do mieszkania ?
- są niezwykle energooszczędne
- posiadają dużą żywotność
- bardzo niskie koszty utrzymania
- jest przyjazne dla zdrowia
- ekologiczne
- brak potrzeby utylizacji.

Pamiętajmy jednak że oświetlenie LED nie tylko pozwoli nam oszczędzić pieniądze za energię elektryczną, ale także świetnie się sprawdza jako dekoracja wnętrz mieszkania w postaci listw LED.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl